• : 0212 508 16 61
TOKİden kampanya Yüzde 22 İndirim !
img
Ekonomi ve Finans

TOKİden kampanya Yüzde 22 İndirim !

TOKİ tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasının 21 Eylül'de başlayacağı duyuruldu. Bu yıl ikincisi yapılacak kampanyada indirim oranı yüzde 22 olarak belirlendi. 19 Ekim'de başvuruların sona ereceği kampanyadan borcun en az yüzde 25'ini ödeyenler de yararlanacak.


BÜTÜN BORCUNU ÖDEMEYEN DE KAMPANYADAN YARARLANACAKYüzde 22 indirim kampanyasından bütün


bakiyesini kapatamayacak vatandaşların da yararlanabileceği açıklandı. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

SON BAŞVURU 19 EKİM 2021

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül – 19 Ekim 2021 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

KAMPANYADAN YARARLANMA ŞARTLARI

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcılarının yararlanabileceği kaydedildi. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekleri kaydedildi.


İlginizi Çekebilir

 • img

  Redmi 10 Cebinize İyi Gelecek

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  TOKİden kampanya Yüzde 22 İndirim !

  Ekonomi ve Finans
  Haberi İncele
 • img

  Altın Fiyatları Yön Değiştirdi

  Ekonomi ve Finans
  Haberi İncele
 • img

  Dünyaca ünlü olan Whatsapp uygulamasının yeni özelliği

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Araç paylaşım şirketi TikTakın önemli gelişmesi

  Firmalardan Haberler
  Haberi İncele
 • img

  Firmanova Açılmıştır

  Teknoloji
  Haberi İncele