• : 0212 508 16 61
Araç paylaşım şirketi TikTakın önemli gelişmesi
img
Firmalardan Haberler

Araç paylaşım şirketi TikTakın önemli gelişmesi

Araç paylaşım şirketi TikTak, Renault MAİS ile gerçekleştirdiği elektrikli araç anlaşmasıyla aralık ayına kadar filosuna 400 adet Renault Zoe katacak. Tamamen elektrikli Renault Zoe modeli alacak olan TikTak, araçları Eylül sonu itibarıyla İstanbul'da operasyonlarına dahil edecek.

Renault MAİS ile araç paylaşım şirketi TikTak, Türkiye'deki en büyük elektrikli araç satış anlaşmalarından birine imza attı. 2020 yılında kurulan ve İstanbul'da 300 bin üyesine kentsel ulaşım hizmeti sağlayan TikTak, anlaşma kapsamında 400 adet Renault Zoe tedarik ederek filosunu elektrikli araçlarla büyütecek.

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, "TikTak ile yaptığımız anlaşmanın, üçüncü nesil Zoe gibi tüketicinin tüm beklentilerini karşılayan, çevre dostu elektrikli otomobillerin ülkemizde daha fazla yaygınlaşmasına katkıda bulunacağına inanıyoruz. Renault olarak elektrikli araç teknolojisinin öncü markalarındanız. Nitekim önümüzdeki yıl Renault Grubu 3 elektrikli aracı daha satışa sunacak. Bu alandaki amiral gemimiz olan Zoe, ülkemizde elektrikli otomobil dendiğinde akla gelen ilk modeller arasında yer alıyor. Günümüzde teknoloji ve maliyet odaklı paylaşımlı araç kullanımına yönelik talepler artıyor. Bu doğrultuda iş birliklerine önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Anlaşma, 18 milyon dolar değerinde

TikTak'ın Kurucusu ve CEO'su Ersan Öztürk ise, "18 milyon dolar değerindeki bu anlaşma, mobilite hizmetimizin yeni nesil elektrikli araçlar ile büyümesi için çok önemli bir adım niteliği taşıyor. Çevre dostu misyonumuz doğrultusunda kullanıcılarımızın karbon ayak izini azaltmayı ve hava temizliğine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin diğer şehirlerinde de büyürken, elektrikli araçlara yatırım yapmayı sürdürmeyi planlıyoruz. Renault MAİS, TikTak için önemli bir iş ortağı ve bu anlaşmadan dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz." şeklinde konuştu.


İlginizi Çekebilir

 • img

  TOKİden kampanya Yüzde 22 İndirim !

  Ekonomi ve Finans
  Haberi İncele
 • img

  Dünyaca ünlü olan Whatsapp uygulamasının yeni özelliği

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Firmanova Açılmıştır

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Redmi 10 Cebinize İyi Gelecek

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  Araç paylaşım şirketi TikTakın önemli gelişmesi

  Firmalardan Haberler
  Haberi İncele
 • img

  Altın Fiyatları Yön Değiştirdi

  Ekonomi ve Finans
  Haberi İncele